חדשות

ארה"ב: גינקולוגים יורשו להעניק טיפול רפואי גם לגברים

הגבלות שהיו קיימות במשך עשורים, שאסרו על גינקולוגים לטפל בגברים למעט במקרים מסוימים, בוטלו כעת על ידי הארגון המעניק הסמכה

הגוף הרפואי האמריקאי ABOG) American Board of Obstetrics and Gynecology), קיבל בשבוע שעבר החלטה תקדימית - לאפשר לגינקולוגים ולרופאים-מיילדים לבדוק ולטפל גם במטופלים גברים. ההחלטה שמה קץ לאיסור שנמשך יותר משמונה עשורים, מאז שנות ה-30. סוכנות הידיעות "רויטרס", שדיווחה על ההחלטה, מסרה כי הארגון קיבל את ההחלטה בעקבות דרישת הרופאים הגיניקולוגים עצמם ולחץ ציבורי שנוצר בעקבות הנחיות לפני שלושה חודשים שהגדירו מחדש את האיסור.

עד כה, גיניקולוגים יכלו לטפל בפציינטים רק במצבים ובנסיבות ייחודיות, כמו למשל בתינוקות שעברו ברית מילה, בגברים עם סרטן או בעיות הקשורות ברמת טסטוסטרון נמוכה, סיוע  לזוגות להתמודד עם בעיות של חוסר פוריות, טיפול בטרנסג'נדרים או כשהטיפול הרפואי היה חלק מפרוצדורה רפואית-קוסמטית הכוללת שאיבת שומן.

נגד האיסור "ההיסטורי" הזה פעלו בשנים האחרונות גינקולוגים רבים, שהיוו אופוזיציה ל-ABOG. הם טענו, כי מדיניות זאת מונעת מתן טיפולים רפואיים נחוצים לגברים עם כאבים כרוניים באגן הירכיים, למשל, או פעילות מחקר מדעי, בין השאר בקשר למחלת הסרטן. סוכנות הידיעות דיווחה, כי ההתנגדויות חייבו את ה-ABOG להגדיל בהתמדה את רשימת הנושאים הרפואיים שהוגדרו כחריגים עקב מורכבותם.

אך במסגרת ההחלטה החדשה, כאמור, בוטלה הדרישה שחייבה את הרופאים הגינקולוגים שאושרו לעסוק במקצוע על ידי ה-ABOG להעניק טיפול רפואי רק לנשים. גם הדרישה כי לפחות 75% מהמטופלים יהיו נשים נזנחה, ובמקום זאת נכתב כי "רוב" המטופלים צריכים להיות נשים. דובר ה-ABOG, דייוויד מרגוליס, מסר לתקשורת בארה"ב כי ההגבלות ההיסטוריות גרמו לחריגה מהרעיון הבסיסי לפיו הארגון מעניק את האישורים לרופאים כדי להבטיח שאנשי המקצוע יהיו בעלי ההכשרה והאימון המלא הנדרש לעבודתם.

ה-ABOG, שמטהו בעיר דאלאס שבטקסטס, הוא גוף עצמאי, ארגון ללא מטרות רווח, המעניק את הרישיונות והאישורים המקצועיים לרופאים מיילדים וגינקולוגים בארה"ב. כיום מבצע הארגון את הבחינות לקבלת רישיון בתחום ליותר מ-1,700 רופאים מדי שנה – כולל בתת-ההתמחות של רפואת האם והעובר, אנדוקרינולוגיה של נושאי הפריון, עקרות ואי-פוריות, אונקולוגיה גינקולוגית, תחום הרפואה הקשור באגן הירכיים של האשה ובניתוחים משחזרים.

נושאים קשורים:  חדשות,  American Board of Obstetrics and Gynecology
תגובות